ÚvodSlužbyMasážeMasáž celého tela

Masáž celého tela, sa aplikuje na celý chrbát , horné a dolné končatiny a šľapu chodidla. Aplikuje sa opäť ušľachtilý liečivý olej. Reflexná masáž so šijovou zostavou sa  aplikuje pri zreťazení chorobných zmien v pohybovom systéme. Účinnou zostavou špeciálnych techník a hmatov fyzioterapeuta sa postupne rušia patologické spojenia v postihnutej časti tela a navodzujú sa zdravé reflexy pre správnu súhru svalov a motorického i vegetatívneho nervového systému. Pri reflexnej masáži so šijovou zostavou sa liečebné hmaty sústredia na šiju, lopatky a plecia klienta. Ak problémovou oblasťou je viac hrudná či krížová chrbtica, alebo aj dolné končatiny, aplikuje sa reflexná masáž s dorzálnou zostavou.

Masáž podporuje vyprázdňovanie povrchových žíl, lymfatických ciev, sekréciu potných žliaz, normalizáciu kožného napätia, zlepšuje prekrvenie masírovanej oblasti, vstrebávanie opuchov či výronov, relaxuje či tonizuje svaly (podľa zamerania hmatov), zlepšuje výživu tkaniva a zmierňuje bolesť. Zlepšuje cirkuláciu, prináša čerstvý kyslík do telesných tkanív, čo napomáha odbúraniu odpadových látok, urýchľuje liečenie po zraneniach a podporuje zotavenie z chorôb. Podľa výskumov masáž tiež upravuje biochemickú hladinu organizmu v prospech zrýchlenia liečby ochorení a zranení.

Reflexne a zmenou prekrvenia masáž ovplyvňuje aj ďalšie vzdialené orgány a má celkové účinky na organizmus, ktoré môžu byť upokojujúce (ak masáž postupuje od srdca ku končatinám) alebo povzbudzujúce (ak masér začína končatinami a postupuje smerom k srdcu).

Indikácie: potreba uvoľniť stuhnuté svalstvo, bolestivé kontraktúry (skrátenie svalu a väzív), masáž je vhodná ako príprava na liečebný telocvik, atď.

Kontraindikácie: pooperačné stavy v dutine brušnej a hrudníku, varixy dolných končatín, ťažké poruchy prekrvenia a krvácavé stavy. Taktiež pacienti s ochoreniami chrbtice, predovšetkým krčného alebo bedrového úseku by však mali vhodnosť klasickej masáže konzultovať so svojím lekárom.  

  • 45 minút  - 17,50 €
  • 60 minút  - 24 €

Naposledy zmenené pondelok, 13 január 2014 18:43

Top