ÚvodSlužbyMasážeDornova metóda

Dornova metóda je jemná manuálna terapia, ktorá uvedie bezpečne do správnej polohy brány energie, kĺby a stavce chrbtice. Deje sa to dynamicky za aktívnej účasti klienta. Pri napravovaní nesprávnych polôh stavcov , alebo kĺbov sa touto metódou stavec alebo kĺb privedie do správnej polohy bez nežiaducich vedľajších účinkov. Je veľmi bezpečnou metódou.

Dornovu metódu možno považovať za postup, ktorou sa liečia príčiny. Ak je príčina odstránená miznú aj príznaky. Pacient tak má možnosť znovu sa dostať do svojho stredu – prirodzenou cestou.Pri liečbe touto metódou je treba dostatočne prijímať tekutiny, aby sa telo očistilo od jedov. Telo sa takto zbaví odpadových látok, najlepšie je piť pramenitú vodu . Mali by sme dbať na to, aby sme pili rovnomerne po celý deň. Obličky dokážu efektívne spracovať len 200-300 ml tekutiny za hodinu. Piť „do zásoby“, alebo „dodatočne“ nemá teda zmysel. Za správnu dávku možno považovať telesná hmotnosť x 0,03 L. Výnimka: pri srdcovej nedostatočnosti rešpektovať doporučenie internistu-kardiológa.

Pri Dornovej metóde aj naša trpezlivosť je vystavená skúške, nakoľko niektoré veci potrebujú čas. Napr. pokiaľ nie je chrupavka úplne opotrebovaná, je možné napravovaním kĺbov docieliť „oddychový čas“, ktorý podporuje nerušené budovanie chrupavkovej hmoty. Alebo ak máte ťažkosti s členkami, ktoré sa prejavujú bolesťami kolien, a tie zase súvisia s posunutím krížového stavca, tak pri napravovaní kĺbov sa môžu prechodne ťažkosti ozvať akoby sme prevíjali videokazetu s príbehom pacienta na začiatok.

Obvykle existujú 3 možnosti ako pôsobia terapie, podobne aj Dornova metóda.:

  1. po začiatočnom zhoršení stavu, tzv. bolesti z prestavby, ktorá sa dostaví po 1.-2. ošetrení, sa nakoniec stav zlepší
  2. citeľné zlepšenie je pozorovať hneď, potom je priebeh pozvoľnejší
  3. očividný a trvalý úspech nastáva spontánne hneď po prvom ošetrení

Indikácie:

  • Tenisový lakeť, pätná ostroha, problémy s chrbticou, ischiatické ťažkosti, bolesti hlavy, ťažkosti v ramenách, so šijou, krížami, bedrovými kĺbmi, kolennými kĺbmi, členkami, čelusťami, zvýšeným ramenom, „vdovským hrbom“
  • Črevné ťažkosti, žalúdočné ťažkosti, epilepsia,, chronické sínusitídy, , problémy s hrtanom, asthma bronchiale, šumenie v ušiach a iné ušné problémy
  • Závrate, vysoký krvný tlak, pichanie pri srdci, ťažkosti pri menštruácii, klimaktérium, krátkozrakosť, chraptivosť
  • Nesústredenosť u detí, skoliózy, guľatý chrbát, ochablé držanie tela
  • 45 minút  -  19,50 €
  • 60 minút  -  26 €

Naposledy zmenené nedeľa, 02 február 2014 15:35

Viac z tejto kategórie:

Top